Rychlé vyhledávání přes horní lištu a zápatí

Na horní liště a v zápatí jsou dvě políčka pro rychlé vyhledávání. Protože tyto zjednodušené formuláře nerozpoznají, jestli chcete najít minerál či lokalitu, vrací výsledek 15 fotografií minerálů a 15 fotografií lokalit. Další výsledky v pořadí lze získat kliknutím na odkaz "vyhledat další fotografie".

Pokud zadáte minerál, bude vyhledávanému termínu odpovídat pouze 15 fotografií minerálů a vyhledají se libovolné lokality podle pořadí v databázi. Pokud zadáte lokalitu, budou ve výsledku zobrazeny minerály z dané lokality a také fotografie této lokality. Pokud zadáte oba parametry, budou nalezeny pouze fotografie zadaného minerálu ze zadané lokality a dále fotografie hledané lokality. Pokud nezadáte nic, najde se prvních 15 minerálů a prvních 15 lokalit v databázi.

Rozšířené vyhledávání

Na stránce pro rozšířené vyhledávání jsou dva formuláře - pro vyhledávání fotek minerálů a lokalit podle různých parametrů, které lze navíc libovolně kombinovat. Pochopitelně lze hledat buď fotografie minerálů anebo lokalit, nikoliv obojí zároveň.

Nalezené výsledky odpovídají všem zadaným kritériím, pokud nebude zadáno nic, najdou se všechny fotografie v databázi (tisíce položek!).

Řazení výsledků

Výsledky jsou vždy řazeny podle pořadí přidání do databáze, tedy od nejstarších po nejnovější. V rozšířeném vyhledávání lze pořadí výsledků obrátit od nejnovějšího po nejstarší.